Szállások.blogspot látnivalók, információk.

Magyarország, Győr:

Székesegyház. Eredetileg a XI. században épült, román stílusban. A XIII. században Omodé püspök építtette újjá, ezúttal altemplom is készült. A XV. század vége felé Dóczy Orbán püspök a templomot gótikus stílusban átalakította. A török időkben, az ostromok során súlyosan megsérült és kiégett, 1639-1645 között Draskovich György püspök barokk stílusban újjáépítette a székesegyházat, mégpedig Giovanni Battista Rava olasz építésszel. A templombelső művészi kialakítása az 1770-es években történt Hefele Menyhért tervei alapján. 1823-ban klasszicista támfalat építettek a torony elé, hogy megakadályozzák a torony süllyedését. A háromhajós templomnak fiókos dongaboltozata van. A mennyezeti freskót Maulbertsch készítette, témája Krisztus színelváltozása. A hajó szentély felőli oldalán áll a két "fekete oltár", amelyek Müller Jakab alkotásai. A déli mellékhajó főoltárának képét Paul Troger festette. Az északi mellékhajó oltárán látható a székesegyház kegyképe, amely Máriát ábrázolja a kis Jézussal. A kép Írországból került ide 1665-ben. Igen szép a kép rokokó ezüstkerete is. A déli mellékhajóból nyílik az 1400-as évek elején épült gótikus Szent László-kápolna (volt Héderváry-kápolna). A kápolna oltárán látható Szent László hermája, hazánk egyik legértékesebb gótikus ötvösművészeti remeke. A XII-XIII. század fordulóján készült III. Béla uralkodása idején, I. László szenttéavatása alkalmából. Később bizonyos átalakításokat végeztek rajta: a XIV. században készült a sodronyzománcos mellrész, s az eredetileg négyágú gótikus koronát a XVII. század elején tízágúra alakították át.

Szent Mihály-szobor. A székesegyház déli oldalán áll az 1764-ben készült rokokó műalkotás. A szobor Szent Mihály győzelmét ábrázolja a gonosz felett.

Borsos Miklós-gyűjtemény. Az egykori püspöki épület maradványaira épült XVII-XVIII. századi épületben helyezték el a neves művész gyűjteményes kiállítását.

Frigyláda-emlékmű. 1731-ben készült barokk stílusú, 8 m magas alkotás. Egyike az ország legszebb barokk kori egyházi fogadalmi emlékműveinek. III. Károly császár emeltette engesztelésül azon a helyen, ahol egy körmenet alkalmával a katonák kiütötték a szentségtartót a pap kezéből és az összetört. A. Corradini faragta J. E. Fischer von Erlach tervei alapján.

Szállások.blogspot Krasznokvajdai üdülőház ajánlata >Petruska üdülőház

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Külföldi és Belföldi szállások
Szállás ajánlás: itt